Czy długość penisa ma znaczenie?

Czy długość penisa ma znaczenie? Czy jego rozmiary wpływają na jakość doznań seksualnych obojga partnerów? Oto odwieczne pytania, jakie zadaje sobie każdy mężczyzna. Często stają się one powodem nieuzasadnionego niepokoju.

Seksuolodzy i urolodzy podkreślają, że dla kobiety większe znaczenie ma sposób współżycia niż długość penisa. Tajemniczy punkt G prawdopodobnie znajduje się w jednej trzeciej długości pochwy – oznacza to, ze wcale nie trzeba mieć gigantycznego penisa, aby móc zadowolić kobietę.

Jednak rozmiary penisa to nie tylko jego długość, ale również grubość. Czy objętość członka ma wpływ na życie seksualne? Aby odpowiedzieć na to pytanie ,trzeba wiedzieć, jak kobieca pochwa reaguje na stymulacje seksualną. Otóż bez podniecenia seksualnego ścianki pochwy stykają się ze sobą. Ulegają one rozwarciu dopiero na skutek pobudzenia seksualnego. Gdy członek wchodzi w pochwę, jej ścianki dopasowują się do jego objętości. Oznacza to, że grubość penisa nie posiada aż takiego dużego znaczenia, jakie jest mu przypisywane.

Wielu mężczyzn, którzy posiadają małego penisa, boi się, że nie będą w stanie zaspokoić partnerki. Tymczasem decyduje o tym przede wszystkim zdolność do odbycia stosunku seksualnego. Zatem jeśli nie cierpisz na impotencję, nie masz się czym martwić – możesz sprawdzić się w łóżku jako prawdziwy ogier! Wystarczy tylko, gdy odkryjesz, jakiego rodzaju pieszczot pragnie twoja partnerka.

Jednakże wszystkie powyższe informacje nie oznaczają, że długość penisa w ogóle nie ma znaczenia – owszem, rozmiary członka mają znaczenie, ale przede wszystkim dla samopoczucia psychicznego. Powszechnie penis uznawany jest za symbol męskości, a im dłuższy jest penis, tym bardziej męski jest jego właściciel. Duże rozmiary penisa znacznie podnoszą samoocenę i pozwalają uwierzyć w swoją męskość oraz sprawność seksualną.

Niektórzy mężczyźni tak bardzo przejmują się rozmiarem swojego penisa, że decydują się na jego powiększenie. Nie ma w tym niczego karygodnego – w wielu przypadkach powieszenie penisa odgrywa główną rolę w podnoszeniu poczucia własnej wartości, uwalnianiu od kompleksów oraz przełamywaniu nieśmiałości i barier, uniemożliwiających odbycie stosunku seksualnego z powodów natury psychologicznej.

Podsumowując, rozmiar penisa nie odgrywa tak ważnej roli podczas stosunku seksualnego, jak jest to uważane, ale na pewno wpływa na samopoczucie psychiczne mężczyzny. Im większy stres z powodu małych rozmiarów penisa, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia impotencji psychogennej. Zatem niekiedy powiększanie penisa jest dobrym sposobem nap odniesienie jakości funkcjonowania seksualnego mężczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *