Gruby penis

Według statystyk większa część kobiet uważa, że dla ich satysfakcji seksualnej większe znaczenie ma nie tyle długość, co grubość penisa. Średnia grubość męskiego penisa wynosi 8 – 12,5 cm. Dotyczy to penisa znajdującego się w stanie erekcji. Nie można dokładnie określić, jaki obwód penisa jest uważamy za ponadprzeciętny, ponieważ różne badania dają często inne wyniki. Różnice w wynikach badań pomiarowych zależą od kilku czynników, m.in. od metody pomiaru i od charakteru grupy mężczyzn, którzy poddani zostali badaniu. Można umownie przyjąć, że penis grubszy niż przeciętnie posiada podczas erekcji obwód większy niż13 cm.

Obwód penisa można zmierzyć centymetrem krawieckim. Pomiaru trzeba dokonać w trzech miejscach: u podstawy członka, w połowie jego długości oraz przed żołędzią. Z otrzymanych wyników wyciąga się średnią arytmetyczną.

Czy gruby penis wywiera wpływ na jakość doznań seksualnych ? W pewnym stopniu tak, ale nie jest to najistotniejszy czynnik warunkujący odczuwanie przyjemności seksualnej. Pochwa kobiety jest bardzo elastyczna i dopasowuje się do każdego obwodu penisa, zatem członek o niewielkiej grubości również jest w stanie sprawdzić się w sypialni.

W obiegowej opinii przeważa przekonanie, że im grubszy jest penis, tym bardziej jest w stanie zaspokoić kobietę. Tymczasem często bywa na odwrót – nadmierny obwód penisa może sprawić, ze kobieta podczas stosunku będzie odczuwała dyskomfort. Co prawda pochwa może się bardzo rozciągnąć, ale elastyczność ścianek pochwy jest mniejsza u młodych kobiet, tych, które dopiero rozpoczęły współżycie seksualne, a także u tych, które jeszcze nie rodziły.

W takich sytuacjach gruby penis może powodować u kobiety otarcia i podrażnienia pochwy. Niekiedy mężczyzna z grubym penisem nie jest w stanie wejść do pochwy. Aby stało się to możliwe, konieczne jest wydłużenie czasu trwania gry wstępnej w celu osiągnięcia przez kobietę odpowiedniego nawilżenia. Można także zastosować specjalne kremy i żele nawilżające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *