Mały rozmiar penisa

Jaki rozmiar penisa oznacza, że jest on mały? Przeciętna długość penisa znajdującego się w stanie wzwodu to 16 cm. Za mały penis uznaje się taki, który podczas erekcji mierzy mniej niż 10 cm. Mały pens może znacząco wpłynąć na obniżenie samooceny mężczyzny i przyczynia się do powstawania szeregu kompleksów. Dzieje się tak, ponieważ duże rozmiary penisa zostały wylansowane jako te najbardziej pożądane przez kobiety. Tymczasem ta obiegowa opinia często jest myląca.

To, że kobiety pragną wielkich penisów, często nie jest zgodne z prawdą. Duży penis uderza podczas stosunku w sklepienie pochwy i niejednokrotnie staje się przyczyną bólu odczuwanego przez kobietę podczas stosunku. Mały penis nie niesie ze sobą takiego ryzyka!

Ponadto mężczyzna z małym penisem również jest w stanie zaspokoić seksualnie swoją partnerkę. Jak przewidują naukowcy, punkt G, czyli najbardziej podatna na stymulację część kobiecej pochwy, znajduje się w odległości około 5 cm od jej ujścia, czyli w jednej trzeciej długości pochwy. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby penis niewielkich rozmiarów mógł pobudzić magiczny punkt G.

Jeżeli mały rozmiar penisa staje się jednak przyczyną kłopotów łóżkowych, nie trzeba od razu wpadać w czarną rozpacz. Jakość życia seksualnego można bowiem poprawić za sprawą odnalezienia takiej pozycji seksualnej, która zadowoli partnerów. Szacuje się, że tylko 30 % kobiet ma orgazmy pochwowe – pozostałe 70 % jest bardziej podatne na stymulację łechtaczki. Zatem mężczyzna z małym rozmiarem penisa powinien wybierać te pozycje, które pozwalają na oparcie podstawy członka o łechtaczkę.

Gdy mały penis staje się przyczyną poważnych zaburzeń emocjonalnych, mężczyzna może odczuwać stres o tak dużym natężeniu, że uniemożliwia on odbycie stosunku i przyczynia się z czasem do powstawania impotencji. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zastosowaniu ćwiczeń lub urządzeń na powiększenie penisa.

Istnieje schorzenie zwane zespołem mikropenisa. Mężczyźni cierpiący na zespół mikropenisa mają członek w stanie wzwodu o długości zaledwie kilku centymetrów. U podłoża tego schorzenia znajdują się chromosomalne czynniki genetyczne o charakterze wrodzonym. W fazie wzrostu męskich genitaliów następuje niedobór androgenów, w skutek czego penis nie rośnie. Tę przypadłość można wyleczyć terapią hormonalną.

Mokro penis jest jednak zupełnie innym przypadkiem niż penis o małym rozmiarze. Mikropenis wymaga interwencji lekarskiej, podczas gdy mały penis nie wymaga leczenia i nie musi wcale zakłócać sferę męskiej seksualności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *