Średni rozmiar penisa

Za mały penis uznaje się taki, który w stanie wzwodu mierzy mniej niż 10-11 cm, z kolei duży penis to członek, którego długość podczas erekcji przekracza 20 cm. Średnia długość ludzkiego penisa w stanie spoczynku wynosi 8,75 cm, natomiast podczas wzwodu wynosi 16 cm. Wyniki pomiarów mogą się od siebie różnić w zależności od użytej metody pomiarowej, dlatego nie zawsze średnią długość penisa można określić jednoznacznie. Szacuje się jednak, że mieści się ona w przedziale 13 – 16 cm. 30 % światowej populacji mężczyzn posiada penisa o długości 13,5 – 15 cm. Penisy o długości pomiędzy 15 cm a 17 cm posiada 15 % mężczyzn.

Czy jest to zbyt mało, aby partnerzy mogli czerpać radość z seksu? Czy przeciętny znaczy raczej gorszy niż lepszy? Absolutnie nie! Penis o średnich rozmiarach jest w stanie zaspokoić seksualnie partnerów i wcale nie stanowi powodu do kompleksów.

Średni penis może z łatwością powodować stymulację kobiecego punku G. prawdopodobnie znajduje się on w odległości pięciu centymetrów od wejścia do pochwy, toteż penis o średnich rozmiarach jest w stanie z łatwością do niego dotrzeć.

Ponadto o jakości życia seksualnego nie decyduje wielkość penisa, mimo iż w obiegowej opinii rozmiar ma znaczenie. W rzeczywistości na intensywność doznań seksualnych wpływa przede wszystkim umiejętne korzystanie z technik sztuki miłosnej. Co prawda średni penis nie zawsze jest w stanie dosięgnąć sklepienia pochwy, stanowiącego jedną najbardziej podatnych na stymulację kobiecych stref erogennych, ale przecież nie jest to jedyna droga do orgazmu! Średni penis z łatwością sprosta wymaganiom większości kobiet.

Na średnią długość penisa ma wpływ kilka czynników. Pierwszym z nich jest rasa. Mężczyźni rasy czarnej mają z reguły większe penisy niż biali. W statystykach uwzględnia się także wiek. Nastolatki i młodzi mężczyźni, u których proces dojrzewania jeszcze się nie zakończył, mają mniejsze penisy niż osoby dorosłe. Pomiaru penisa nie należy wykonywać po zimnym prysznicu ani w zimnym pomieszczeniu, gdyż w takich okolicznościach penis kurczy się wydaje się być mniejszy niż jest w rzeczywistości.

Mężczyźni z penisami o średnim rozmiarze wcale nie są mniej sprawni niż ci, którzy mają duże penisy. Kobieca pochwa jest niezwykle elastyczna, toteż dostosowuje się do każdego rozmiaru penisa. Jeżeli w sypialni pojawią się problemy, nie musi to oznaczać, że rozmiar penisa jest nieodpowiedni. W takiej sytuacji często pomaga twórcze eksperymentowanie w łóżku i poszukiwanie optymalnej pozycji seksualnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *