Od czego zależy zapach penisa?

Każdy mężczyzna pachnie w inny sposób. To samo dotyczy zapachu penisa, który może być zróżnicowany w zależności od składu chemicznego potu. Woń potu jest zależna m.in. od tego, jak jest skomponowana dieta mężczyzny – przykładowo używanie dużej ilości ostrych przypraw powoduje, ze zapach potu jest bardziej kwaśny. Zapach penisa zależy także od tego, czy mężczyzna pali papierosy i czy nadużywa alkoholu. Sprawa zapachu penisa jest zatem bardzo zindywidualizowana.

Niekiedy penis może pachnąć dosyć nieprzyjemnie. Często wynika to z niedostatecznej dbałości o higienę intymną. Pod napletkiem gromadzi się mieszanina potu i starej spermy. Jeśli nie jest ona codziennie usuwana. Tworzy śluz zwany mastką lub smegmą, która nie pachnie zbyt pięknie. Matka jest podejrzewana nawet o działanie rakotwórcze, ale jeszcze nie udowodniono naukowo, ze powoduje ona nowotwory. Ze względów higienicznych oraz zdrowotnych konieczne jest skrupulatne mycie penisa. Należy codziennie podczas prysznica odsuwać napletek i dokładnie wymywać znajdujący się w jego okolicach obszar.

Niemiły zapach penisa może też być spowodowany stanem zapalnym, zakażeniem bakteryjnym, grzybiczym lub wirusowym. Takie zakażenie wymaga leczenia farmakologicznego.

Zarówno sperma, jak i płyn preejakulacyjny (płyn wydostający się z penisa jeszcze przed wytryskiem) ma swój specyficzny zapach. Jest on zależny od diety i stosowania używek. Intensywny zapach spermy nie świadczy o żadnym schorzeniu ani zaniedbaniu higieny – jest to jak najbardziej prawidłowe, oczywiście o ile ten zapach nie przeszkadza i nie wydaje się być nieprawidłowy.

Głównym czynnikiem, który wpływa na zapach penisa, jest higiena. Penis musi być myty codziennie, ze szczególnym uwzględnieniem napletka. Do mycia penisa nie powinno się stosować mydła perfumowanego, ponieważ może ono wywołać reakcję alergiczną. Zamiast niego lepiej używać zwykłego szarego mydła. Na rynku są też dostępne żele i płyny do higieny intymnej przeznaczone dla mężczyzn.

Niestety bywają takie sytuacje, gdy nieprzyjemny zapach penisa utrzymuje się pomimo wzorcowej higieny. Prawdopodobnie przyczyną takiego stanu rzeczy jest stan zapalny lub zakażenie. Wówczas należy skontaktować się z urologiem w celu podjęcia leczenia. wyleczenie infekcji i stanu zapalnego sprawi, że nieprzyjemny zapach penisa zniknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *