Zabieg chirurgiczny powiekszający penisa

Alternatywą dla urządzeń, kremów, tabletek i ćwiczeń na powiększenie penisa jest chirurgiczne zwiększenie jego rozmiarów. Polega ono na zmianie struktury wewnętrznego zawieszenia penisa.

W tym celu podczas zabiegu wykonywane jest przecięcie więzadła wieszadłowego członka. Więzadło to uchodzi ze spojenia łonowego, a jego zasadniczym celem jest przytrzymywanie penisa oraz jego podtrzymywanie w momencie wzwodu. Sięga od spojenia łonowego do obszarów błony białawej, która pokrywa ciała jamiste członka.

Chirurgiczne przecięcie więzadła wieszadłowego sprawia, że długość penisa powiększa się o 1,5-6 cm. Ta rozbieżność jest spowodowana przez fakt, że rezultaty operacji chirurgicznego powiększania penisa jest w dużej mierze uzależniona od indywidualnych cech anatomicznych pacjenta. Jednakże nie wszyscy pacjenci są zadowoleni z efektu uzyskanego na skutek operacji. Po przecięciu wieszadła często pojawia się skutek uboczny w postaci częściowej niezdolności do utrzymania erekcji, ponieważ więzadło stanowi podporę penisa podczas wzwodu. Ponadto ingerencja chirurgiczna wiąże się z prawdopodobieństwem zakażenia.
W badaniach ankietowych przeprowadzonych przez St. Peter’s Andrology Centre and Institute of Urology w Londynie uzyskano wynik, według którego aż 70% mężczyzn, którzy poddali się operacji chirurgicznego powiększania penisa, nie jest zadowolonych z efektów. Z tego względu lekarze nadal poszukują sposobów na poprawienie efektywności zabiegu.

Przecięcie więzadła wieszadłowego nie zawsze powoduje powiększenie penisa. Jest ono bowiem zależne od siły kurczliwości blizny pooperacyjnej. Jeśli kurczliwość jest duża, wówczas zmniejsza się długość, o jaką penis powiększył się podczas operacji.

Temu skutkowi ubocznemu można zapobiec poprzez stosowanie przez kilka miesięcy po operacji ekspandera – urządzenia zakładanego na penisa, które rozciąga jego tkanki. Takie rozwiązanie jest prawie zawsze polecane przez chirurgów plastycznych, ponieważ w przeciwnym razie członek może się skrócić na skutek pooperacyjnego obrzęku tkanek.

Już dwa dni po wykonaniu zabiegu przecięcia więzadła wieszadłowego prącia pacjent może opuścić klinikę. Po około tygodniu musi się on zgłosić na zabieg ściągnięcia szwów. Koszt zabiegu waha się w granicach 2500-5000 zł, w zależności od placówki.
I
nnym operacyjnym sposobem na zwiększenie rozmiarów penisa jest wszczepianie w niego komórek tłuszczowych, pobranych z tkanki brzusznej pacjenta. W celu powiększenia grubości członka w obręb ciał jamistych wszczepiane są implanty, które następnie się nadmuchuje. Pierwotnie miały one leczyć impotencję, ale okazało się, że dają również efekty powiększające penisa. Raz wszczepionych implantów nie można już usunąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *