Męska depilacja stref intymnych

Depilacja to nie tylko estetyka, ale także higiena, ponieważ zbędne owłosienie zatrzymuje pot i złuszczone warstwy naskórka. W ten sposób utrwala się brzydki zapach. Współcześnie mężczyźni coraz częściej depilują swoje okolice intymne. Co prawda w Polsce nie przeprowadzono jeszcze badań statystycznych dotyczących męskiej depilacji, ale z badań przeprowadzonych w Europie Zachodniej wynika, że stosuje ją już blisko 70 % mężczyzn. Z tej liczby tylko 10 % depiluje miejsca intymne.

Depilacja wcale nie jest zabiegiem niemęskim – starożytności depilowali się głównie mężczyźni. Obecnie panowie usuwają owłosienie łonowe przede wszystkim ze względów higienicznych, co pozwala im zachować komfort podczas współżycia.

Golenie okolic intymnych musi być przeprowadzone odpowiednia techniką… nie powinno się używać do tego celu maszynek do golenia, ponieważ skóra w okolicach penisa jest niezwykle wrażliwa i bardzo łatwo ją uszkodzić. Golenie miejsc intymnych maszynką może skutkować skaleczeniami, otarciami oraz zapaleniem mieszka włosowego, czego objawem są nieprzyjemne czerwone krosty. Ponadto po goleniu maszynką odrastające włosy są grubsze i odrasta ich jeszcze więcej. Jeżeli jednak mężczyzna chce skorzystać z golenia maszynką, nie powinien używać do tego celu zwykłego kremu do golenia, gdyż może to spowodować reakcję alergiczną. Lepiej użyć specjalnego, delikatnego kremu do depilacji miejsc intymnych.

Zamiast golenia mechanicznego skuteczniejsze i bezpieczniejsze jest usuwanie włosów łonowych za pomocą odpowiedniego kremu do golenia owłosienia w miejscach intymnych – po takiej depilacji odrastające włoski są słabsze i cieńsze, przez co łatwiej się je usuwa. Na rynku można znaleźć preparaty tego typu przeznaczone specjalnie dla mężczyzn. Krem do depilacji miejsc intymnych należy nanieść na owłosienie łonowe, odczekać kilka minut, a następnie zebrać krem za pomocą specjalnej szpachelki, dołączanej zwykle do preparatu. Na koniec miejsca intymne należy obficie spłukać ciepłą wodą. Przed użyciem kremu do depilacji wskazane jest wykonanie próby alergicznej – niewielką ilość kremu umieszcza się w zgięciu łokcia. Jeśli nie nastąpiło zaczerwienienie, można śmiało przystąpić do depilacji.

Niektórzy mężczyźni nie wykonują całkowitej depilacji, a jedynie skracają włosy łonowe, przycinając je.

Czy kobiety lubią wydepilowanych mężczyzn? Nie można na to odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ każda kobieta ma swoje preferencje – jedne wolą, aby mężczyzna był owłosiony, inne uważają, że depilacja męska to wyraz dbałości mężczyzny o samego siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *