Rozmiar penisa

Rozmiar penisa to nie tylko jego długość, ale również grubość. Szacuje się, że średnia długość ludzkiego penisa w stanie spoczynku wynosi 8,5 – 10 cm, natomiast średnia długość penisa podczas pełnej erekcji to 12-15 cm, a średnia objętość podczas erekcji – 12,5 cm.

W celu dokładnego określenia rozmiaru penisa należy wykonać kilka pomiarów przez kilka dni. Z otrzymanych wyników wyciągamy średnią arytmetyczną. Wykonanie kilku pomiarów jest niezbędne w celu uzyskania wiarygodnych wyników, ponieważ długość i objętość penisa może się zmieniać pod wpływem czynników zewnętrznych, np. temperatury.

Długość penisa należy mierzyć, stojąc. Pomiar wykonuje się na grzbietowej stronie prącia, od jego podstawy do szczytu. Obwód mierzy się podczas pełnej erekcji. Pomiar wykonuje się w trzech miejscach: pod żołędzia u podstawy członka i pomiędzy nimi. Z tych trzech pomiarów obliczamy średnią arytmetyczną.

Mężczyźni bardzo poważnie tarkują rozmiary swojego penisa i wychodzą z założenia, że im więcej, tym lepiej. Stale dręczą się pytaniem, czy rozmiar penisa ma znaczenie i czy wpływa na jakość życia seksualnego? Rozmiar penisa rzeczywiście może mieć pewne znaczenie dla intensywności przeżyć seksualnych, ale na pewno nie jest to najważniejszy czynnik decydujący o osiąganiu satysfakcji seksualnej. Kobieca pochwa dostosowuje się do rozmiaru penisa, co więcej, może ona osiągnąć długość jedynie 10 cm – oznacza to, że nawet penis średniej wielkości będzie dla niej odpowiedni. Małe rozmiary penisa mogą zostać zrekompensowane przez odpowiednie podejście do partnerki i wydłużanie gry wstępnej.

Wielkość penisa ma zatem znaczenie nie tyle seksualne, co mentalne. Duży penis od zawsze uważany był za powód do dumy i oznakę męskości. Większe rozmiary mogą podnieść samoocenę mężczyzny i uwolnić go od kompleksów, często bezpodstawnych. Rozmiary penisa wpływają zatem na psychiczne nastawienie do własnej męskości oraz sprawności seksualnej.

Jeżeli mężczyzna pragnie powiększyć rozmiary swojego penisa, może tego dokonać na kilka sposobów. Ma do dyspozycji suplementy diety, podnoszące sprawność seksualną, może wykonywać ćwiczenia fizyczne zwiększające objętość ciał jamistych w penisie lub stosować ekspandery i urządzenia obciążające, które wykorzystują siłę wyciągającą. Może wreszcie zdecydować się na plastyczną operację powiększania penisa. Wybór metody zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości mężczyzny.

Ważne jest jednak, aby decyzji o powiększaniu rozmiaru penisa nie podejmować pochopnie lub pod naciskiem mody bądź stereotypów. Powinna to być świadoma, przemyślana i samodzielna decyzja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *