Jaki jest najlepszy rozmiar penisa?

Na pewno każdy mężczyzna przynajmniej raz zastanawiał się, jaki rozmiar penisa jest najlepszy? Czy w ogóle można udzielić obiektywnej odpowiedzi na to pytanie? Popularne erotyczne forum internetowe zawiera wiele zapytań internautów o preferowany rozmiar penisa.

W społeczeństwie panuje mit, ze rozmiar penisa to najważniejszy czynnik wpływający na jakość życia seksualnego. Jest to jednak tylko stereotyp uwarunkowany kulturowo – od stuleci duży penis był atrybutem męskości oraz symbolem męskich możliwości seksualnych. Tymczasem duży penis wcale nie jest koniecznością do zaspokojenia parterów seksualnych.

Seksuolodzy twierdzą, że nawet penis, który podczas erekcji osiąga długość 10 cm jest w stanie sprawić, że kobieta będzie odczuwała intensywne doznania seksualne. Penis o takich rozmiarach bez trudu może stymulować punkt G, który znajduje się niedaleko wejścia do pochwy.

Z kolei penis o dużych rozmiarach, czyli przekraczający 20 cm długości w stanie wzwodu, nie zawsze jest pożądany przez kobiety. Duży penis podczas stosunku może intensywnie uderzać o sklepienie pochwy, co dla wielu kobiet oznacza ból oraz bolesne otarcia. Takie rozmiary mogą też powodować trudności z wejściem do pochwy, co wymaga przedłużenia czasu trwania gry wstępnej.

Jak widać rozmiar nie zawsze ma znaczenie. Co jednak robić, kiedy pojawią się problemy łóżkowe? Najlepiej poszukać odpowiedniej pozycji seksualnej lub zmienić rodzaj pieszczot. Jeżeli mały penis nie jest w stanie dostarczyć kobiecie satysfakcji, wówczas należy skupić się przede wszystkim na pobudzaniu łechtaczki. Jeśli to nie pomoże, można sięgnąć po którąś z metod powiększania penisa. Natomiast gdy problemy pojawią się u mężczyzn z dużymi penisami, warto zmienić pozycję na kolankowo-łokciową.

Kobieca pochwa jest bardzo elastyczna i dostosowuje się do rozmiarów członka. Kiedy kobieta nie jest podniecona, ścianki jej pochwy przylegają do siebie. Dopiero na skutek podniecenia, stymulacji erotycznej oraz nawilżenia pochwa rozszerza się, co umożliwia odbycie stosunku seksualnego. Pochwa zmienia swój rozmiar do tego stopnia, aby dopasować się do grubości penisa. Z tego względu jego rozmiar czasami zupełnie nie ma znaczenia i nie musi wywierać wpływu na jakość stosunku.

Nie można zatem stwierdzić jednoznacznie, jaki rozmiar penisa jest najlepszy. Na to pytanie nie można dostarczyć obiektywnej odpowiedzi, gdyż jest to zbyt subiektywne i zindywidualizowane. To głównie jednostkowe predyspozycje, możliwości oraz potrzeby partnerów seksualnych wywierają wpływ na jakość ich życia seksualnego, a rozmiar penisa ma tutaj znaczenie drugorzędne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *