Czy przeciętny rozmiar penis sprawdzi się w łóżku?

Trudno precyzyjnie określić, co oznacza średni rozmiar penisa. Wynika to z faktu, że różne badania dają często inne wyniki, w zależności od przyjętej metodologii badań i od grupy badanych osób. Przyjmuje się, że średni rozmiar penisa mieści się w przedziale od 13 cm do 16 cm. dotyczy to członka znajdującego się w stanie wzwodu.

Wielu mężczyzn zadaje sobie pytanie, czy mając penisa o średnim rozmiarze możliwe jest odbycie stosunku seksualnego, który usatysfakcjonuje zarówno mężczyznę, jak i kobietę. Tego typu wątpliwości wynikają z panującego powszechnie stereotypu, zgodnie z którym rozmiar penisa ma istotny wpływ na jakość życia seksualnego. Tymczasem rozmiar nie zawsze ma znaczenie, a średni penis wcale nie musi być gorszy od dużego!

Kobieca pochwa potrafi doskonale dostosować się do penisa o przeciętnych rozmiarach. Jest ona bowiem zbudowana z niezwykle elastycznej tkanki, podatnej na rozciąganie. Gdy kobieta nie odczuwa podniecenia seksualnego, ścianki pochwy stykają się ze sobą. Rozszerzają się dopiero wtedy, gdy kobieta odczuwa podniecenie lub gdy jest stymulowana seksualnie. Ścianki pochwy otwierają się do tego stopnia, aby móc pomieścić męskie prącie. Dzięki temu naturalnemu mechanizmowi kobieta może odczuwać pełnię satysfakcji kochając się z mężczyzną o średnim rozmiarze penisa.

Często niepotrzebnie przecenia się znaczenie długości penisa. Duży penis wcale nie musi oznaczać, ze mężczyzna jest bardziej sprawny seksualnie ani że ma większe szanse na wywołanie u kobiety intensywnego orgazmu. Legendarny punkt G, który uważany jest za najbardziej unerwioną, a tym samym najbardziej podatną na stymulację część kobiecych stref intymnych, prawdopodobnie znajduje się zaledwie 5 cm od wejścia do pochwy. oznacza to, że mężczyzna ze średnim rozmiarem penisa może z łatwością dotrzeć do punktu G i dostarczyć swojej partnerce naprawdę mocnych wrażeń! Problemy w łóżku niekoniecznie muszą być spowodowane rozmiarem penisa – może wystarczy po prostu poszukać lepszej pozycji seksualnej.

Jeżeli jednak przeciętny rozmiar penisa wywołuje u mężczyzny kompleksy, można pokusić się o wypróbowanie którejś z kilku metod na powiększenie penisa. Najbardziej naturalną metodą na powiększenie penisa jest wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Wymagają one jednak sporo czasu i systematyczności, gdyż należy je przeprowadzać codziennie przez kilka miesięcy. W celu powiększenia penisa o średnich rozmiarach można używać odpowiednich przyrządów – ekspanderów i obciążników, wykorzystujących siłę wyciągającą, albo pompek próżniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *